Zdravé opálenie pred letom bez slnka a solária

Leto sa blíži a s ním aj túžba po krásne opálenej pokožke. Nie každá pokožka sa však opaľuje rovnomerne a niektoré z nás majú na slnko alergiu. Nehovoriac o neblahých následkoch dlhého slnenia, či spálenia pokožky. Ako docieliť pekné a zdravé opálenie bez ohrozenia zdravia pokožky? Máme pre vás niekoľko tipov. 

LUUV

Betakarotén zabezpečí rovnomerný tón pleti

Jedným zo spôsobov ako docielite krásny tón pleti je dodávať svojmu telu dostatok betakaroténu. Ten sa prirodzene nachádza v ovocí a zelenine, ako sú napríklad paradajky, mrkva, tekvica, ale aj špenát a brokolica. Betakarotén je prírodné farbivo, ktoré pokožke zabezpečí hnedú farbu a tiež potrebný vitamín A. Na trhu nájdete aj mnohé doplnky výživy obohatené o betakarotén. Určite nájdete ten svoj. Je však potrebné užívať ho aspoň tri týždne pred plánovaným slnením.

Zdravé opálenie bez rizika spálenia pokožky

Najspoľahlivejším spôsobom, ako dosiahnete rovnomerné a zdravé opálenie, je použitie kvalitného samoopaľovacieho oleja. Prírodné samoopaľovacie oleje, ako je napríklad suchý olej LUUV, sú skvelou voľbou pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť slnku a soláriu, no pritom túžia po krásnom opálení. Samoopaľovací olej LUUV nevytvára škvrny a zároveň hydratuje pokožku do hĺbky. Pre tých, ktorí chcú opálenie s trblietavým efektom, je tu samoopaľovací trblietavý mrkvový olej s prirodzeným ochranným faktorom SPF 10. A do tretice, samoopaľovacie sérum na tvár, ktoré neobsahuje žiadne chemikálie a prídavné látky a intenzitu opálenia si jednoducho prispôsobíte množstvom naneseného séra. Ďalším benefitom týchto samoopaľovacích prípravkov je spomalenie starnutia pleti.

Kvalitný peeling podporí rovnomerný tón pleti

Pred nanesením samoopaľovacích prípravkov odporúčame dôkladný peeling, ktorý odstráni odumreté bunky a pokožka bude hladšia a prekrvená, čím bude prijímať samoopálenie rovnomernejšie. 

Pobyt na slnku samozrejme úplne nevynechajte. Dostatok slnečných lúčov je dôležitý najmä pre tvorbu vitamínu D. Slnku sa ale vystavujte v rozumnom čase, nie na pravé poludnie a nezabudnite použiť kvalitný opaľovací krém s vysokým faktorom. Opálenie je síce pekné a sexi, ale treba si uvedomiť, že slnečné lúče a solárium môžu spôsobiť nezvratné poškodenie pokožky. Preto by sme mali opaľovanie brať vážne a opaľovať sa s rozumom. Radšej používajte samoopaľovacie prostriedky a opaľujte sa s mierou.