Bakuchiol - Prírodná a účinná alternatíva retinolu

Bakuchiol je zložka rastlinného pôvodu, ktorú mnohí odborníci na starostlivosť o pleť chvália ako prírodnú a účinnú alternatívu k retinolu. Ten je síce veľmi obľúbený pre svoje schopnosti zlepšovať textúru pleti, redukovať vrásky a bojovať proti akné, ale má aj svoje nevýhody. Napríklad môže spôsobovať podráždenie a citlivosť na slnko. Bakuchiol ponúka podobné výhody ako retinol, ale bez týchto vedľajších účinkov.

LUUV Bakuchiol

Bakuchiol - prírodný bojovník proti starnutiu pleti

Bakuchiol je vyrobený zo semien a listov rastliny Psoralea corylifolia, ktorá rastie v Indii a je známa v tradičnej indickej medicíne Ayurveda. Výskum ukázal, že má silné antioxidačné vlastnosti a môže bojovať proti zápalom.

Táto látka je výnimočná tým, že rovnako ako retinol stimuluje pokožku na produkciu kolagénu, čo je proteín, ktorý zaisťuje pružnosť a pevnosť pokožky. Bakuchiol tak môže pomôcť redukovať vrásky a zlepšiť textúru pleti. Má tiež schopnosť regulovať produkciu kožného mazu, čo ho robí účinným proti akné.

Na rozdiel od retinolu, bakuchiol nespôsobuje podráždenie ani citlivosť na slnko. To znamená, že je vhodný aj na citlivú pokožku a môže byť používaný ako ráno, tak večer. Je tiež bezpečný pre tehotné a dojčiace ženy, ktorým sa retinol často neodporúča.

Zatiaľ čo retinol môže na pleť pôsobiť agresívne a spôsobovať jej vysušenie, bakuchiol pôsobí jemne a hydratačne. To znamená, že zatiaľ čo retinol môže spôsobovať červenanie a šupinatosť, bakuchiol tieto problémy nespôsobuje.

Okrem toho bakuchiol je 100% prírodná zložka, zatiaľ čo retinol je syntetický derivát vitamínu A. Pre tých, ktorí dávajú prednosť prírodnej kozmetike, je bakuchiol teda ideálnou voľbou.

Z týchto dôvodov sa bakuchiol stáva stále obľúbenejšou alternatívou k retinolu. Jeho schopnosti zlepšiť textúru pleti, redukovať vrásky a bojovať proti akné, spolu s jeho jemnou a prírodnou povahou, ho robia vynikajúcim riešením pre tých, ktorí hľadajú účinnú, ale šetrnú starostlivosť o pleť.