Ako si správne aplikovať samoopaľovacie produkty?

Správna aplikácia samoopaľovacích produktov môže byť pre mnohých z nás trochu výzvou. Môžete si však byť istí, že pokiaľ budete nasledovať nižšie uvedené pokyny, dosiahnete krásne a prirodzené opálenie bez rizika škodlivých účinkov slnenia.

 

samoopalovacie-produkty-1

 

Príprava pokožky

Pred aplikáciou akéhokoľvek samoopaľovacieho produktu je dôležité pripraviť pokožku. To znamená, že by ste mali najprv odstrániť odumreté kožné bunky pomocou peelingového produktu. Zvlášť venujte pozornosť suchým oblastiam, ako sú lakte, kolená a členky, kde sa samoopaľovací produkt môže hromadiť a vytvoriť tmavšie škvrny. Po peelingu je dôležité pokožku hydratovať, aby sa produkt rovnomerne vstrebal.

Výber produktu

Na trhu existuje mnoho druhov samoopaľovacích produktov - od olejov cez peny až po mlieka a krémy. Najdôležitejšie je vybrať si produkt, ktorý vyhovuje vašej pokožke a vašim potrebám. Pokiaľ máte suchú pokožku, môžete zvoliť hydratačné samoopaľovacie mlieko alebo olej. Pre mastnejšiu pleť sa môžu hodiť samoopaľovacie peny. Je tiež dôležité vyberať podľa odtieňa pleti - pokiaľ máte veľmi svetlú pokožku, je lepšie začať s produktom s menším množstvom samoopaľovacej substancie a postupne zvyšovať intenzitu opálenia.

Aplikácia produktu

Najlepší čas na aplikáciu samoopaľovacieho produktu je večer, pretože sa väčšina z nich vstrebáva počas 6-8 hodín. Pred aplikáciou si oblečte rukavice alebo použite aplikátor, aby ste predišli oranžovým dlaniam. Začnite pri nohách a postupujte hore k telu. Vždy aplikujte produkt smerom k srdcu. Pri aplikácii na tvár použite špeciálny samoopaľovací krém pre tvár, ktorý je menej mastný a nezablokuje póry.

Po aplikácii

Po aplikácii produktu počkajte aspoň 10 minút, než sa oblečiete, aby sa predišlo škvrnám na oblečení. Noste voľné oblečenie a vyhnite sa kontaktu s vodou po dobu minimálne 6-8 hodín. Po tomto čase sa môžete osprchovať a odstrániť prebytočný produkt. Ak chcete opálenie prehĺbiť, môžete tento proces opakovať viackrát týždenne.

Ak hľadáte rýchly spôsob, ako získať lesklú a trblietavú pokožku, môžete vyskúšať rozjasňujúce bronzové oleje. Tieto produkty okamžite dodajú pokožke bronzový trblietavý vzhľad a zároveň ju hydratujú. Navyše obsahujú prírodné trblietky, ktoré sa získavajú zo sľudovej horniny.

Samoopaľovacie produkty sú skvelým spôsobom, ako získať opálenú pokožku bez rizika poškodenia pokožky UV žiarením zo slnka. Stačí vybrať správny produkt a dodržiavať správnu techniku ​​aplikácie, aby ste dosiahli prirodzené a rovnomerné opálenie.