Aké sú vhodné produkty na jemnú detskú pokožku?

Jemná a citlivá detská pokožka si zaslúži tú najlepšiu starostlivosť. Vybrať kozmetiku pre deti sa zdá byť na prvý pohľad jednoduché, ale je dôležité vedieť, na čo sa zamerať. Detská kozmetika by mala byť šetrná, čo najmenej dráždivá a nemala by spôsobovať alergie. Výber správneho šampónu, správnej peny do kúpeľa a iných detských prípravkov je kľúčový pre zdravie dieťaťa.

 blog-detska-pokozka-1

Ako vybrať detskú kozmetiku?

  1. Orientujte sa na vek: Vybraná detská kozmetika by mala byť vhodná pre vek dieťaťa. Na obale by mal byť uvedený vekový limit, ktorý treba rešpektovať.

  2. Prírodné zloženie: Najdôležitejšie je zloženie detskej kozmetiky. Vyhnite sa produktom s parabénmi, alergénmi, syntetickými farbivami a vôňami. Uprednostnite šetrné prírodné zloženie

  3. Značka a recenzie: Dobrým ukazovateľom môže byť aj značka a recenzie ostatných rodičov. Pokiaľ má produkt pozitívne hodnotenie a je od overeného výrobcu, je to vždy dobré znamenie.

Ako vybrať šampón pre deti?

Šampón pre deti by mal byť predovšetkým šetrný a neškodlivý pre oči. Deti si často umývajú hlavu a je dôležité, aby šampón nepôsobil dráždivo. Výber šampónu by mal spĺňať nasledujúce kritériá:

  1. Bez obsahu silných chemikálií a alergénov: Vyhnite sa šampónom, ktoré obsahujú sulfáty, parabény, syntetické vône alebo farbivá.

  2. Šetrný k citlivým očiam dieťaťa: Šampón pre deti by nemal byť škodlivý pre oči. Mnoho výrobcov používa frázu "neštipe očí", čo je dobré znamenie.

  3. Hydratačné a zvlhčujúce účinky: Detský šampón by mal mať hydratačné a zvlhčujúce vlastnosti, ktoré predchádzajú vysušovaniu pokožky hlavy.

Ako vybrať správnu penu do kúpeľa?

Pena do kúpeľa by mala byť príjemná pre detskú pokožku a vytvárať jemné bublinky.

  1. Jemné zloženie: Pena do kúpeľa by mala byť jemná a šetrná k pokožke. Vyhnite sa produktom s agresívnymi čistiacimi látkami.

  2. Bez parfumácie: Mnoho detí má citlivú pokožku, ktorá môže byť podráždená parfémami. Vyberte si penu do kúpeľa bez parfumácie alebo s prírodnými vôňami.

  3. Hydratačné a zvlhčujúce: Rovnako ako šampón, aj pena do kúpeľa by mala mať hydratačné a zvlhčujúce vlastnosti.

Iné detské prípravky

Okrem šampónu a peny do kúpeľa existuje množstvo ďalších kozmetických produktov pre deti. Medzi ne patria napríklad detské krémy, tiel.mlieka, oleje, mydlá, zubné pasty a ďalšie. Všetky tieto produkty by mali byť vybrané s ohľadom na vyššie uvedené kritériá.

Detská kozmetika by mala byť predovšetkým bezpečná a šetrná k pokožke. Vždy si starostlivo prečítajte zloženie a vyberte produkty, ktoré sú prispôsobené potrebám vášho dieťaťa.